a dragon age 2 nevű borzalomra

... nem is pazarolnék szót, annál inkább érdemes viszont beszélni az AGD Interactive nevű formációról. A srácok ugyanis személyes kedvenceimet, a Sierra régi kalandjátékait szemelték ki, és készítettek belőlük (legalábbis néhányból) VGA remake-et. A repertoár egyelőre (?) nagyobbrészt a Sierra első, Adventure Game Interpreter néven a ’80-as években híressé vált kalandjáték-készítő rendszerével készült játékokat takarja, ezen belül is konkrétan a King’s Quest 1-3 részeit.

kq3
King’s Quest 3 anno...

kq3redux
És most.


Személyesen engem ezekhez túl sok élmény nem köt, mivel a sorozatból csak a harmadik, negyedik és ötödik részeket tudtam anno megszerezni, és ezek is többnyire nélkülözték a Space Quest, Larry, és Hero Quest (aka: Quest for Glory) sorozatok jellegzetes nyelvi és képi humorát, mely igen erősen hozzájárult a Sierra-függőség kialakulásához. A helyzetet nem javította, hogy a KQ3-ban a végigjátszáshoz szükséges potion-ök receptjét az eredeti játékhoz adott manual-ból kellett volna kiolvasni, ha jól tudom (arról nincs információm, hogy a fenti remake-ben ez hogy van megoldva, mert még nem kezdtem el a játékot). Ha már említettem a QFG-t, nos, annak második részéből is elérhető egy AGD-féle verzió, és ezzel teljessé vált az egész saga “VGA-sítása”.

A fenti, egyébként igen remek minőségű játékok Windows és
MacOS X verzióban is (!) elérhetőek, teljesen ingyenesek (!), támogatást pedig ki lehet fejezni a saját adventure játékuk, az Al Emmo: The Lost Dutchman’s Mine megvásárlásával.